بیست و پنجمین شماره داروگ منتشر شد

عکاسی از پرنده‌ها در نیاوران و انیمیشن فردیناند

دنیای سبز تر - 3 تــیر 1397   19:14
کارگاه عکاسی از پرندگان که داروگ در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران اجرا کرد، یک روز شاد را برای بچه‌ها رقم زد. نوجوانانی که از 9 صبح در کارگاه حاضر بودند، پس از دیدن اسلاید و فیلم و توضیحات غلامرضا اصغری (مدرس عکاسی) به محوطه کاخ نیاوران آمدند و ...
از صفحات سرگرمی و جدول داستان که بگذریم، انیمیشن «فردیناند» با عنوان «می‌توانم قهرمان مبارزه نکردن باشم؟» چند صفحۀ شاد و خوش نقش و نگار را در داروگ، رقم می‌زند.
«آهای کی لایه اُزون را سوراخ کرده؟» مطلبی است به مناسبت 25 شهریور (16 سپتامبر) روز جهانی حفاظت از لایه اُزون. در همین ارتباط طنزی شیرین با عنوان «ابری با احتمال بارش فیل!» به چاپ رسیده است. باید بخوانید تا ببینید این فیل‌ها چطور از آسمان روی سر مردم می‌بارند.
در پارک جانوران، این بار می‌بینیم چگونه خفاش الگویی می‌شود برای طراحی پهباد و بعد سر میز غذای دوزیستان و خزندگان می‌نشینیم. بفرمایید ....، خوشبختانه بعضی از آن‌ها گیاهخوارند.
بخش‌های دیگر داروگ به پیشواز 21 سپتامبر روز جهانی صلح (30 شهریور)، گزارشی از کارگاه صلح و محیط‌زیست دارد و سرگذشت ساداکو دختر ژاپنی که از اولین بمب اتمی در هیروشیما، آسیب دید و برای بازیابی سلامت خود، شروع کرد هزار درنای کاغذی بسازد.
طرز ساخت اوریگامی درنا را هم می‌توانید در دو صفحه از مجله داروگ ببینید.
گل و گیاه، صرفه‌جویی آب، سبک زندگی سالم و بازی‌های محیط‌زیستی از دیگر مطالب خواندنی داروگ 25 است.


01